Archiwum  /  2017/2018  / 

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

  12  maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie miała miejsce kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, w której wzięło udział 70 uczniów z powiatu żnińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów: Michał Kotlarek, Aleks Murawski, Nadia Brywczyńska, Dominika Szweda, Olaf Filipiak, Julia Marciniak, Weronika Nitz, Alan Pipin, Wiktoria Skoczyńska, Julia Nowacka, Julia Kraśna i Wiktoria Czułkowska.

Miło nam poinformować, iż wśród grona laureatów znaleźli się:

kategoria: klasy II

Michał Kotlarek – III miejsce

kategoria: klasy III

Aleks Murawski – II miejsce

kategoria: klasy IV

Dominika Szweda – I miejsce

kategoria: klasy V

Weronika Nitz – II miejsce

kategoria: klasy VII

Julia Kraśna – III miejsce

 

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

 


100 DRZEW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

21 kwietna uczniowie klasy VIB mieli za zadanie zasadzić 100 drzew jako symboliczne upamiętnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Z wsparciem rodzin uczniów udaliśmy się na spotkanie z leśniczym Jackiem Piskorskim. W lasach Szczepanowa rozpoczeliśmy "leśne poszukiwania". Była to taka mała rozgrzewka przed czekającą nas ciężką pracą. Przy okazji leśniczy opowiedział nam o tym co się teraz dzieje w lesie, o swojej pracy i zapoznał z gatunkami zwierząt jakie można spotkać w pobliskich lasach.

Później udaliśmy się na miejsce sadzenia drzew. Dzięki sporemu zapałowi i wytrwałej pracy bardzo szybko posadziliśmy 100 drzew. Zachęceni efektami własnej pracy sadziliśmy drzewka dalej, tak długo, aż skończyły się sadzonki! Zatem mamy teraz "swój las" upamiętniający 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Znajduje się on w Nadleśnictwie Gołąbki, Leśnictwie Szczepanowo, Oddział 61A. Niech szybko rośnie!

Potem wróciliśmy do leśniczówki. Nic tak nie smakuje po ciężkiej pracy jak pieczone kiełbaski z ogniska...

Marcin Niesyn

 


1205

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom  zaangażowanym w organizację

26- Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 w Piechcinie

   Szczególne podziękowania dla:  Zespołu Harcerskiego "Iskierki" wraz z p. Tamarą Dolatą, Dzieci z Przedszkola w Piechcinie wraz z opiekunami, Gimnazjum Publicznego w Pakości, Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, Izabeli Grzeszak i Pauliny Grządziela- Salon Fryzjersko-Kosmetyczny "Retro", Marii Kabacińskiej, Ewy Pęziak, Klubu Białe Zagłębie z Piechcina,Urzędu Miasta i Gminy Barcin, Ariela Nadolskiego, Eweliniy Kistowskiej,Piotra Romana, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechcinie, Miłosza Orzechowskiego, Krystiana Zielińskiego, Bartosza Woźniaka, Hanny Krakowskiej, Sławomira Zelka, Danuty Prusinowskiej- Świetlica Środowiskowa w Piechcinie, Małgorzaty i Alfreda Skoniecznych, Spółdzielni Mieszkaniowej w Barcinie, Rafała Szewczaka- Zakład Kujawy Trzuskawica, Auto Kasacja "Kapral-Car", Nikodema Dolaty- Szkoła jazdy "Jazdam", Liliany i Jakuba Wojciechowskich, Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie, Karoliny i Pawła Tucholskich, Agaty Rydlewskiej, Zespołu tanecznego"YO" z Piechcina-Arkadiusz Milarski, Zespołu Sierżant Baker ze Żnina, Zespołu Baader Meinhof z Torunia.

   Dziękuję: wszystkim  wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej, wolontariuszom Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina,  Przedszkolu w Piechcinie za zebrane pieniążki, rodzicom za pyszne wypieki, wszystkim mieszkańcom Piechcina  i okolic oraz gościom, którzy okazali serce i poparli szczytn cel tegorocznego finału poprzez udział w licytacjach i zbiórkach pieniężnych, osobom prowadzącym licytację i całą imprezę: Agnieszce Sosce,  Mcielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piechcinie

Szef Sztabu Marcin Smutek

Po ostatecznym przeliczeniu zebraliśmy 14742,59zł

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole upamiętniono 99. rocznicę Święta Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie, zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka i Gimnazjum nr 2 w Piechcinie.   W podniosłym tonie zabrzmiały pieśni: "O Panie, któryś jest na niebie...", „Rota”, „Marsz Pierwszej Brygady”,„Wojenko, wojenko”,"Piechota", "Pierwsza Kadrowa"oraz „Nasza  Najpiękniejsza” w wykonaniu"Iskierek". Uwieńczeniem programu był taniec zaprezentowany przez uczniów z klasy VA do tekstu piosenki: "Na skrzydłach roztańczonych marzeń", co niewątpliwie oddało ponadczasowy charakter przedstawienia. Kierownik Zespołu Harcerskiego "Iskierki" -  Tamara Dolata  zadbała o aranżację utworów muzycznych; recytację uczniów  przygotowała polonistka  - Jolanta Szywalska; nauczyciele: Sławomir Zelek i Marcin Niesyn  czuwali nad oprawą muzyczną i akustyczną programu; nauczyciel historii -  Jakub Wojciechowski przygotował prezentację multimedialną, która upoglądowiła drogę Polaków do wolności; symboliczną dekorację zaprojektowały na tę okoliczność panie: Beata Świtek i Liliana Wojciechowska.   Spektakl dostarczył społeczności szkolnej niezapomnianych wrażeń, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.     

1197 1198 1199 1200

              1201 1202 1203 1204

 


MIKOŁAJKOWE DEBIUTY

  5 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

„ Mikołajkowe Debiuty 2017 ’’. Nasi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy.

W kategorii I – III - I miejsce wyśpiewała Jagoda Ratajczak.

W kategorii IV – VI - III  miejsce zdobyła – Zuzanna Zelek.

 Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 1193 1194 1195 1196

 


OBCHODY DNI PATRONA

        JAK CO ROKU W PAŹDZIERNIKU W NASZEJ SZKOLE OBCHODZILIŚMY „DNI PATRONA”. TYM RAZEM ODBYŁY SIĘ DWA KONKURSY , W KTÓRYCH REPREZENTANCI POSZCZEGÓLNYCH KLAS WYKAZALI SIĘ DUŻĄ WIEDZĄ O PATRONIE I ZNAJOMOŚCIĄ ORTOGRAFII ORAZ BIEG PAMIĘCI O „ORDER KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO”.

       17.10.2017 PISALIŚMY DYKTANDO O JANUSZU KORCZAKU,W KTÓRYM  W KLASACH IV-V ZWYCIĘŻYŁA WERONIKA NITZ W KLASACH VI-VII ZWYCIĘŻYŁA JOANNA KAPŁON.

       19.10.2017 ODBYŁ SIĘ TEST Z WIEDZY O PATRONIE.  W KLASACH   IV-V ZWYCIĘŻYŁA  AMELIA MIKULSKA W KLAS VI-VII NAJWIEKSZĄ WIEDZĄ WYKAZAŁA SIĘ AGATA MURANTY.

       23.10.2017 UCZNIOWIE KLAS IV-VII WRAZ Z WYCHOWAWCAMI PRZYSTĄPILI  DO „BIEGU PAMIĘCI”. POLEGAŁ ON NA WYKONYWANIU ZADAŃ TAKICH JAK: BIEG NA CZAS , UKŁADANIE ROZSYPANKI, UKŁADANIE PUZZLI, ROZWIĄZYWANIE KRZYŻÓWKI. PO PRZELICZENIU PRZEZ ORGANIZATORKI PANIĄ M. KOWALSKĄ – BEMBENEK I PANIĄ B. ŚWITEK WSZYSTKICH PUNKTÓW   Z POSZCZEGÓLNYCH ZADAŃ ORAZ DOLICZENIU PUNKTACJI ZA DYKTANDO  I TEST OKAZAŁO SIĘ,  ŻE W TYM ROKU

 I MIEJSCE ORAZ „ORDER KRÓLA MACIUSIA I” ZDOBYŁA KL. VA
II MIEJSCE ZDOBYŁA KL. VIA
III MIEJSCE ZDOBYŁA KL. IVA  

  NAGRODY I DYPLOMY ZA ZDOBYTE MIEJSCA ZOSTAŁY WRĘCZONE NA APELU PRZEZ PANIĄ DYREKTOR KATARZYNĘ MARCINIAK, KTÓRA POGRATULOWAŁA DUŻEJ WIEDZY I ZAANGAŻOWANIA WSZYSTKIM UCZNIOM. DZIĘKUJEMY SPONSOROM - SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „KUJAWY”  W BARCINIE ORAZ RADZIE RODZICÓW DZIĘKI KTÓRYM ZOSTAŁY ZAKUPIONE NAGRODY

GARATULACJE !!!

1186 1187  1188 1189 

1190 1191 1192

 


Poznaj swój region- wycieczka do Pakości 

  W poniedziałek 9 października 2017 roku uczniowie klasy IVb,  członkowie Szkolnego Kola Historyczno – Turystycznego udali się na pieszą wędrówkę do Pakości. Celem wyprawy było poznanie historii Kalwarii Pakoskiej. Dlatego udaliśmy się do  Centrum Informacji Turystycznej w Pakości, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników CIT w Pakości. Podczas spotkania dzieci wysłuchały informacji o powstaniu i historii Kalwarii Pakoskiej, obejrzały makietę Kalwarii. Uczniowie mogli podziwiać wystawę prac na konkurs ekologiczny zorganizowany przez CIT w Pakości. Po długim marszu  i zajęciach dla dzieci przyszedł długo wyczekiwany element wycieczki – wizyta w pizzerii. Po smakowitej pizzy dzieci nabrały sił i energii do dalszej, pieszej drogi  do Piechcina.

Opiekun koła oraz uczestnicy  dziękują bardzo za pomoc  w opiece podczas wycieczki pani Joalancie Słomowicz oraz zaangażowanym rodzicom: pani Marcie Gabryszak-Ostrowskiej, Małgorzacie Rabuła oraz  Annie Wójcik.

1180  1181  1182  1183  1184

1185

 Barbara Mróz-Lampka


WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSK LOTNICZYCH

   Dnia 9 października 2017r. klasa 3a Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą p.Elżbietą Krawczyk udała się do Jednostki Wojsk Lotniczych w Inowrocławiu. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. pokaz śmigłowców bojowych, sprzęt gaśniczy, pokaz musztry wojskowej. Wszyscy się świetnie bawili i zapamiętają to spotkanie na długo.

  1178 1177 1179

    1176

 


1165

Dnia 29 września 2017 roku w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to akcja edukacyjna, której celem było przypomnienie oraz ćwiczenie tabliczki mnożenia. Szkoła przystrojona była wykonanymi przez uczniów plakatami promującymi tabliczkę mnożenia oraz jej święto.

Od pierwszej godziny lekcyjnej trzy Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały w czasie lekcji matematyki oraz w czasie przerw egzaminy z tabliczki mnożenia. Na lekcjach uczniowie rozwiązywali również zadania, w których główną bohaterką była tabliczka mnożenia.

Za każdy zdany egzamin uczeń otrzymywał tytuł i znaczek Eksperta Tabliczki Mnożenia. Znaczek wraz z rozwiązanym egzaminem wklejał do zeszytu przedmiotowego z matematyki. Każdy, kto uzbierał minimum 5 znaczków zdobywał CERTYFIKAT, z którym zgłaszał się do nauczyciela matematyki po gwarantowaną ocenę celującą z tabliczki mnożenia.

Wzorowo spisały się komisje egzaminujące uczniów, których praca przyczyniła się do licznego udziału uczniów w zabawie. W szkole do egzaminu przystąpiło 140 osób. Certyfikat uzyskało 119 osób. Większość uczniów zmierzyła się z tabliczką. Rekordziści rozwiązali nawet po 50 egzaminów w ciągu dnia.  Osoby, którym nie udało się zdać egzaminu, powinni nadrobić zaległości i czekać na kolejną szansę już za rok.

 

Skład Komisji Egzaminacyjnych:

1. Zuzanna Grzeszak, Amelia Szewczak

2.  Aleksandra Kędra, Karolina Słowińska

3. Martyna Nosek, Agata Popielińska

 

Dziękuję wszystkim za wszelkie zaangażowanie w organizację Święta Tabliczki Mnożenia i do zobaczenia za rok.

Jolanta Słomowicz

1166 1167 1169 1171

1170 1168


"Kup Pan Szczotkę" 1163

   Nasz szkoła wzięła udział w III edycji akcji "Kup Pan Szczotkę" zbierając szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. W dniu 17 października koordynator akcji Sławomir Zelek i dwoje uczniów  Zuzanna i Michał Laskowscy, udali się do Poznania w celu przekazania zebranych artykułów. Łącznie zebraliśmy 164 tubki past do zębów i 219 sztuk szczoteczek.

 Serdecznie dziękujemy uczniom oraz Rodzicom za zaangażowanie i udział w akcji.

 

1174  1173  1172  1164

 


Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w programie edukacyjnym z szansą na wsparcie remontu szkolnych łazienek "Wzorowa Łazienka"

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego "Wzorowa Łazienka". Jego celem jest poprawa warunków sanitarnych w szkolnych łazienkach oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego dbania o higienę. 

Założenia programu „Wzorowa Łazienka” są wynikiem badań i obserwacji, z których wynika, że szkolne łazienki postrzegane są przez uczniów i rodziców jako niefunkcjonalne, stare, zaniedbane i niewyposażone w podstawowe środki higieny. Ich stan negatywnie ocenia także co trzecie biorące udział w badaniu dziecko. Ponadto aż 39 proc. uczniów zgłasza swoim rodzicom problemy związane z korzystaniem ze szkolnych toalet (źródło: GfK 2014 Badanie stanu szkolnych toalet przed kampanią CSR dla marki Domestos, lipiec 2014). Dodatkowo, nie wszyscy uczniowie mają dostęp do edukacji w zakresie higieny. Program „Wzorowa Łazienka” ma pomóc zmienić tę sytuację. Po pierwsze, wzięcie przez szkołę udziału w programie daje szansę pogłębienia świadomości uczniów w zakresie higieny. Po drugie, każda zarejestrowana szkoła weźmie udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na remont szkolnej łazienki.  W poprzednich trzech edycjach do programu przystąpiło łącznie ponad 2500 szkół z całej Polski. W każdej z nich zwycięskie szkoły miały możliwość przeprowadzenia remontu, w wyniku którego powstały nowe, kolorowe, przyjazne, funkcjonalne, czyste łazienki. 

 Szczegółowych informacji udziela Pan Marcin Niesyn oraz regulamin dostępny jest na stronie www.wzorowalazienka.pl

Zachęcamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tym programie!!! 


UWAGA RODZICE I NAUCZYCIELE!!!

Grupa Aztekium.pl, przy wsparciu Unii Europejskiej i partnerów zewnętrznych, prowadzi prace nad programami wspomagającym edukację w szkołach podstawowych. Jest to szereg programów do nauki języka polskiego, matematyki, również języków obcych.
Pilotażowym produktem jest program wspomagający naukę tabliczki mnożenia:

http://Aztekium.pl/Mistrz , który ma za zadanie doskonalić szybkość i sprawność zapamiętywania, jak również nauczać matematyki budując wzajemne relacje z uczniami innych państw Unii Europejskiej.
Realizując nasze zadania, kierujemy do Państwa Urzędu, petycję o treści:

"Zachęcamy do jednorazowego umieszczenia na Państwa stronie internetowej informacji o możliwości używania bezpłatnego programu do nauki matematyki, w tym tabliczki mnożenia na stroniehttp://Aztekium.pl/Mistrz oraz poinformowania o takiej możliwości dyrektorów placówek edukacyjnych"
Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że zastosowanie się do przedmiotu petycji jest całkowicie dobrowolne i grupa Aztekium.pl nie będzie podejmowała żadnych działań w stosunku do Urzędów, które negatywnie bądź pozytywnie rozpatrzyły powyższą petycję. Lista Urzędów i sposób rozpatrzenia petycji, nie będzie nigdzie publikowana i udostępniana podmiotom trzecim.
Liczymy na wsparcie i pozytywne rozpatrzenie.

Z pozdrowieniami.
Grupa Aztekium.pl 
 


Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w projekcie
„Rozwijanie kompetencji kluczowych oraz wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu gminy Barcin na lata 2017-2018”

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu gminy Barcin wraz z tworzeniem warunków do nauczania eksperymentalnego poprzez realizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających, specjalistycznych, doposażenie szkół, w tym pracowni, w pomoce dydaktyczne, sprzęt do realizacji zaplanowanych form wsparcia oraz podniesienie kwalifikacji /kompetencji nauczycieli.

  • Uczeń może skorzystać z jednej lub z kilku form wsparcia.
  • Udział w projekcie jest dla uczniów całkowicie bezpłatny.
  • Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w formie dotacji celowe.

Termin składania formularzy rekrutacyjnych w poszczególnych szkołach: 01.09-08.09.2017 r.

Szczegółowe informacje i formularze rekrutacyjne dostępne są w szkołach uczestniczących w projekcie
(ul. Polna 1 w Barcinie, ul. Plac 1 Maja 8 w Barcinie, ul. 11 Listopada 5 w Piechcinie, Mamlicz 72)
oraz w Urzędzie Miejskim w Barcinie i na www.barcin.pl
Biuro projektu: Urząd Miejski w Barcin, ul. Artylerzystów 9, 88-190 Barcin, pokój nr 40, tel. 523834160.

 

ZAWODY STRZELECKIE

   W dniu 23 marca 2018r. po raz kolejny w Kościelcu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora Szkoły. Podobnie jak ostatnio uczniowie naszej szkoły zdobyli trzecie miejsce. Gratulujemy: JagodziePawlak, Dominikowi Nowakowskiemu i Mateuszowi Sosce!

 

1246 1247 1249 1253 1254

1250 1252


MISTRZOSTWA POLSKI UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH W BILARDZIE

   W bilardowych mistrzostwach UKS, które rozegrano 22-24 września 2017r. w Kielcach (chłopcy) i Kostomłotach (dziewczęta) uczestniczyło 122 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Brązowy medal zdobyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Otylia Basińska, Julia Nowacka Roksana Kistowska. Dobrze indywidualnie zaprezentowali się również Dominik Wojciechowski Julia Nowacka zajmując piąte miejsce, a Roksana Kistowska i Olivier Pipin ukończyli mistrzostwa na dziewiątej pozycji w Polsce. Bilardziści na codzień trenują pod okiem Liliany i Jakuba Wojciechowskich.

1175

 GRATULUJEMY!!!

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie
ul. 11 Listopada 5
88-192 Piechcin
telefon: +48 52 383 73 39; fax +48 52 38 37 229
e-mail: sekretariat_zps1@vp.pl