Archiwum  /  2016/2017  / 

 

 


Finał konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

   Dnia 6 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbył się finał XVII Powiatowego Konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym” dla uczniów gimnazjów z gmin Powiatu Żnińskiego. Konkurs oceniany był w kategorii indywidualnej i drużynowej. Każdą Gminę reprezentował 3 – osobowy zespół. Zakres tematyczny konkursu obejmował wiedzę o Powiecie Żnińskim, samorządzie gminnym i powiatowym oraz o Konstytucji RP. Celem konkursu było przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania samorządów lokalnych oraz pogłębienie i utrwalenie wiedzy o własnym regionie, jego kulturze, historii i geografii. W Konkursie indywidualnym osiemnastu uczniów zmagało się z 30 pytaniami w części pisemnej, która trwała 20 minut. Część pisemna wyłoniła 6 zwycięzców, którzy uzyskali największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników, zapewniając sobie tym samym udział w finale indywidualnym. Dalej finaliści musieli odpowiedzieć na 3 wylosowane przez siebie pytania.

Najlepszą wiedzą na temat samorządu terytorialnego wykazali się:

I miejsce - Radosław Lipowski z Gimnazjum w Lubostroniu,

II miejsce - Weronika Wójcik z Gimnazjum w Piechcinie,

III miejsce - Daria Broda z Gimnazjum w Piechcinie.

Konkurs drużynowy składał się z części testowej. Następnie każda drużyna zaprezentowała przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną promującą Powiat Żniński. Uczestnicy musieli wykazać się tutaj dużą pomysłowością.

W kategorii drużynowej najlepsi byli:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Piechcinie (nauczyciel przygotowujący p. Barbara Mróz-Lampka), reprezentacja Gminy Barcin,

II miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół w Rogowie (nauczyciel przygotowujący p. Daniel Trzeciak), reprezentacja Gminy Rogowo,

III miejsce - Gimnazjum Zespołu Szkół w Lubostroniu (nauczyciel przygotowujący p. Julita Jasewicz) reprezentacja Gminy Łabiszyn.

Uczestników konkursu oceniała Komisja Konkursowa, której przewodniczył Andrzej Hłond – Wicestarosta oraz członkowie: Robert Szafrański – Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Powiatu w Żninie oraz Izabela Gronet – Kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie. Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się dnia 12 kwietnia br. podczas sesji Rady Powiatu w Żninie. Konkurs został przygotowany przez pracowników Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie.

 

1057

1062

1061 1059 1060

 


Sukces duetu wokalnego!

   Dnia 4 marca  2016 r. w Żninie odbył się 22. Kujawsko – Pomorski  Festiwal Piosenki „ Awans 16” ( eliminacje powiatowe).  Duet – Weronika Wójcik i Marta Jakubowska wyśpiewał I miejsce, wykonując utwór  Natalii Kukulskiej – „Zakochani”. Finał (eliminacje wojewódzkie) odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. w Żninie.

                                                               www.facebook.com/ZninskiDomKultury/

 

                                                                                   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  


Sukcesy wokalne naszych uczniów

   W dniu 10 grudnia 2015 r. odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ Mikołajkowe Debiuty 2015”. Nasi uczniowie nie zawiedli i mamy wspaniałe sukcesy.

Kategoria – I – III SP

III miejsce  - Olga Smyk

Wyróżnienie – Agata Rydlewska

Kategoria IV – VI

I miejsce – Agata Muranty

II miejsce – Zuzanna Zelek

Kategoria Gimnazjum

I miejsce –  Zuzanna Zielińska

II miejsce – ( ex aequo) – Marta Jakubowska, Weronika Wójcik

III miejsce – Kacper Mrozowski

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!

 Życzymy dalszych sukcesów!

 

968 982 969 970 971 972

 

973 974 975 976 977 978

 

979 980 981

983

 


VII Powiatowy Konkurs Gwary Pałuckiej „Ocalić od zapomnienia…”

   W dniach 25 – 26 listopada 2015 r. odbyły się eliminacjeVII Powiatowego Konkursu Gwary Pałuckiej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin , w których zmagali się uczniowie naszej szkoły zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjum. W drugim dniu konkursu w jury zasiedli: Pan Mirosław Binkowski (przewodniczący), znawca gwary pałuckiej, Pani Beata Gaik-Mazurek, Prezes BOSiR w Barcinie, Pani Elżbieta Pałka, Prezes Klubu Żeglarskiego Neptun, oraz Pan Krzysztof Leśniewski, pasjonat i popularyzator kuchni pałuckiej. Gościem specjalnym była Przewodnicząca Rady Powiatu Żnińskiego, Pani Józefa Błajet. Miłym akcentem były krótka prelekcja o kuchni pałuckiej Pana Krzysztofa Leśniewskiego oraz przygotowany przez niego poczęstunek. Mówiono również o pałuckim stroju ludowym i hafcie, o czym opowiedziały Pani Jadwiga Dziurgiela oraz Olga Gralak-Ćwikła.

Podobnie jak w pierwszym dniu, w drugim poziom konkursu okazał się być bardzo wysoki i wyrównany. Uczestnicy zachwycali sprawnością w mówieniu gwarą, ciekawymi interpretacjami utworów, umiejętnościami aktorskimi, posiadanymi rekwizytami. Przewodniczący jury  Pan Mirosław Binkowski, wyraził swój podziw  dla młodych mieszkańców powiatu żnińskiego, którzy znakomicie opanowali trudne teksty w gwarze pałuckiej.

 W kategorii Gimnazjum:

1 miejsce – Piotr Marczak z Gimnazjum nr 1 w Barcinie,

2 miejsce – Marta Wicińska z Publicznego Gimnazjum w Janowcu,

3 miejsce – Eliza Mikołajczak z Gimnazjum nr 2 Piechcin.Wyróżnieniew tej kategorii wiekowej otrzymały Daria Broda z Gimnazjum nr 2 w Piechcinie

oraz Daria Klecha z Gimnazjum nr 1 w Barcinie.

Język ten zdaniem Pana Mirosława, jest dla młodego pokolenia  porównywalny z  językiem obcym i tak też należy oceniać jego opanowanie . Podsumowując konkurs, podkreślił autentyczny przekaz oraz poprawne  posługiwanie się gwarą. Podziękował też opiekunom  za przygotowanie uczniów do tak trudnego  konkursu.

Pan Mirosław Binkowski oraz Dyrektor Biblioteki w Barcinie Grażyna Szafraniak mają nadzieję, że dzięki tym  konkursom i ich popularności wśród uczniów szkół naszego powiatu, Gwara Pałucka przyswajana przez młode pokolenie DZIECIOKÓW –PAŁUCZOKÓW przetrwa i znajdzie nowych naśladowców.

 

948

 


Sukces naszej uczennicy

 Uczennica klasy VI a Amelia Szewczak zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy!  Cieszy nas fakt, iż Amelia jest jedyną reprezentantką Gminy Barcin. W powiecie żnińskim plasuje się w czwórce najlepszych uczniów.

Uczennicę przygotowuje p. Elżbieta Baran-Lubawa.

                                                                               Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 


URATUJ ŻYCIE 2015

   Dnia 16 października 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbył się zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie „Powiatowy konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy Uratuj Życie 2015”. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 14 trzyosobowych zespołów. Gimnazjum nr 2 w Piechcinie w składzie:  Wiktor Maciejewski, Konstanty Gaczkowski i Daniel Łapiński zajęło czwarte miejsce. Gratulujemy!

 

924 925 926

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE I POZA NIĄ

    W dniu 25 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie odbył się turniej "Bezpieczeństwo w Szkole i poza nią". W turnieju brały udział szkoły z Barcina, Mamlicza i Piechcina. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogólną wiedzą o bezpieczeństwie w szkole i w innych sytuacjach życiowych. Prezentowali również przygotowane prezentacje multimedialne na temat bezpieczeństwa. Szkoła Podstawowa z Piechcina w składzie Oliwia Matelska, Katarzyna Sajdera i Wiktoria Czułkowska zdobyła III miejsce.

1159   1160   1161  

 


UWAGA!!!

Istnieje możliwość bezpłatnego leczenia stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr2 w Barcinie dla uczniów z Piechcina i okolic. Rejestracja pod numerem  telefonu:661288380

 


1155

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom  zaangażowanym w organizację

25- Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 w Piechcinie

   Szczególne podziękowania dla: Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, Rafała Chmiela z Bydgoszczy, Zespołu Harcerskiego "Iskierki" wraz z p. Tamarą Dolatą, Darii Filipiak, Renaty Zmudzińskiej, Moniki Cierzniak, Przedszkola w Piechcinie, Fundacji LafargeHolcim, Gimnazjum Publicznego w Pakości, Izabeli Grzeszak- Salon Fryzjersko-Kosmetyczny "Retro", Aleksandra Józefowicza- Agro-Trans Usługi Transportowe, Agnieszki i Krzysztofa Jurek, Marii Kabacińskiej, Tomasza Kaśków, Klubu Białe Zagłębie z Piechcina, Klubu Pracowni Art Kujawy, Kamili Kluczewskiej, Grażyny Konarzewskiej, Marleny Korgul, Justyny Kotyńskiej, Magdaleny i Pawła Kwaśniewskch, Krzysztofa Leśniewskiego- Kuchnia Pałucka, Sary Mazurek- Salon Masażu i Urody "Chwila Relaksu", Miasta i Gminy Barcin, Ariela Nadolskiego, Patrycji Nowackiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechcinie, Miłosza Orzechowskiego, Piekarni Piekuś Pakulscy&Walorek z Inowrocławia, Piechcińskiego Bractwa Kurkowego, Michała Pipina- "Sprint-Trans", Danuty Prusinowskiej- Świetlica Środowiskowa w Piechcinie, Przemysława Pytlewskiego, Santo-Fuego z Pakości, Małgorzaty i Alfreda Skoniecznych, Spółdzielni Mieszkaniowej w Barcinie, Marii Stankiewicz- firma Avon, Rafała Szewczaka- Zakład Kujawy Trzuskawica, Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie, Teatru PaTPORT z Barcina, Karoliny i Pawła Tucholskich, Agaty Rydlewskiej, Zespołu BIG JUMP, Zespołu Sierżant Baker ze Żnina.

   Dziękuję: wolontariuszom i ich opiekunom ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej z Piechcina, za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej, wszystkim mieszkańcom Piechcina oraz gościom, którzy okazali serce i poparli szczytne cele tegorocznego finału Orkiestry poprzez udział w licytacjach i zbiórkach pieniężnych, osobom prowadzącym licytację i całą imprezę: Tomasz Kaniuka, Renata Koszczewska-Smutek, Magdalena Mikuła-Szweda, Marcinowi Niesynowi za obsługę nagłośnienia oraz Dyrekcji i pracownikom Zespołu Publicznych Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piechcinie

Szef Sztabu Marcin Smutek

Po ostatecznym przeliczeniu zebraliśmy 11752,16zł


 SUKCESY WOKALNE NASZYCH UCZNIÓW

 

5 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ Mikołajkowe Debiuty 2016 ’’.

Nasi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy.

W kategorii I – III - II miejsce wyśpiewała Jagoda Ratajczak – ( kl.II B), natomiast wyróżnienie otrzymały: Michalina Domagalska ( kl.I A) oraz Karolina Tucholska ( kl. III B).

W kategorii IV – VI wyróżnienie zdobyła – Zuzanna Zelek ( kl. V B).

Natomiast w kategorii Gimnazjum I miejsce zajęła Marta Jakubowska.

 

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!


"STOP PRZEMOCY" 

       Dnia 5 grudnia 2016 roku odbyło się podsumowanie akcji organizowanej przez panią Marię Kowalską -Bębenek i Małgorzatę Kaptur pt. "Stop Przemocy"                

1142  1143 1144 1145 1146 1147

1148


"GOŚCIE Z FILHARMONI"

     Dnia 28.listopada 2016 roku do naszej szkoły przyjechali muzycy z Filharmoni Pomorskiej z Bydgoszczy. Uczniowie mogli wysłuchać klasyków polskiej muzyki oraz zaprezentować własne umiejętności.

                                            

1138   1139 1140 1141


"NASZEJ NIEPODLEGŁEJ..."

    W naszej szkole upamiętniono 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   Gminna uroczystość pod hasłem: „Naszej Niepodległej…” miała wyjątkowo symboliczny charakter. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka oraz Gimnazjum nr 2 w Piechcinie w scenkach rodzajowych zaprezentowali program artystyczny o charakterze patriotycznym zarówno dla społeczności szkolnej, nauczycieli, rodziców oraz licznie zgromadzonych gości z Gminy Barcin. Uczniowie zgromadzili się w pełnej gali, by godnie uczcić pamięć Tych, którzy poświęcili swe życie w imię wolności Ojczyzny.   W podniosłym tonie zabrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” oraz pieśni: „My Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”,„ Rozkwitały pąki białych róż” i „Nasza Najpiękniejsza”.    Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez nauczycieli języka polskiego: Agnieszkę Walendowską i Jolantę Szywalską .

    Melodyjne rytmy pieśni patriotycznych zostały zaprezentowane przez Zespół Harcerski „Iskierki” pod kuratelą kierownika zespołu - Tamary Dolata. Z kolei o oprawę muzyczną programu zadbał -  Sławomir Zelek, a multimedialną -  Marcin Smutek. Na tę okoliczność bibliotekarz - Beata Świtek zaprojektowała i wykonała symboliczną dekorację. Na zakończenie dyrektor szkoły - Katarzyna Marciniak podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.   Montaż słowno-muzyczny, upamiętniający Święto 11 Listopada, dostarczył wszystkim zebranym niezapomnianych wzruszeń i przeżyć, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

1130 1131 1132 1134 1135 1136   

1133 1137

    


STOP PRZEMOCY DOMOWEJ

  Dnia 18.11.2016 roku przedstawiciele klas IV- VI SP i Gimnazjum pod opieką Pani Małgorzaty Kaptur i Pani Marii Kowalskiej-Bembenek, brali udział w marszu „Stop Przemocy Domowej”, który odbył się w Barcinie. Uczniowie mieli ze sobą wykonane przez siebie transparenty, ochoczo hałasowali i rozdawali ulotki przechodniom. Na zakończenie w sali MDK obejrzeli film przygotowany przez PaTowców. 

1124   1125

1126

 


WESOŁA GROMADA

   14 października miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klasy I w poczet najmłodszej grupy wiekowej ,,Wesoła Gromada”. Z tej okazji uczniowie klasy II b pod opieką wychowawczyni Justyny Michalak przygotowali przedstawienie pt. ,,WIELKI DYLEMAT CZYLI SZKOŁA W SMERFOWYM LESIE”. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie a pani dyrektor symbolicznym piórem pasowała każdego z nich na ucznia naszej szkoły. Na koniec ,,świeżo upieczeni” uczniowie wraz ze swoją panią Tamarą Dolata zostali obdarowani tubami pełnymi słodkości ufundowanymi przez rodziców. Do przygotowania uroczystości przyczynili się także starsi koledzy i koleżanki z klasy III a, którzy pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Słowińskiej zadbali o wystrój Sali.

1119 1120  1121


VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

   Dnia 30 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Miał on na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Osoba, która w tym dniu zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 113 osób. Egzaminy odbywały się na lekcjach oraz  w czasie przerw. Na lekcjach matematyki uczniowie wykonywali ćwiczenia interaktywne związane z tabliczką mnożenia. Tytuł: "TM EXPERT" uzyskało 89 osób. Odbyły się również trzy konkursy. Zwycięzcy otrzymali oceny celujące z matematyki.

Gratulujemy uczniom, którzy doskonale pamiętają tabliczkę mnożenia, a pozostałych zachęcamy do utrwalania tej umiejętności i wzięcia udziału w egzaminie za rok.

 1102  1106  1107 1110

 1103  1104  1105  1108  1109

  


ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2016

W DNIU 19.09.2016 R. W URZĘDZIE MIEJSKIM ODBYŁO SIĘ WRĘCZENIE NAGRÓD PRZEZ PANIĄ WICE-BURMISTRZ LIDIĘ KOWAL NASZYM UCZENNICOM. DZIEWCZĘTA SP I GIMNAZUM – AGATA MURANTY I KLAUDIA PAWLAK WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE „ POD DOBRĄ OPIEKĄ” I OTRZYMAŁY TORBY Z NAGRODAMI .

ZAMIESZCZAMY PONIŻEJ PRACĘ JEDNEJ Z UCZENNIC- AGATY MURANTY.

 1093   1094

   


POLFINEK W SZKOLE

DZISIAJ TJ. 15.09.2016r. ODWIEDZIŁ NAS POLFINEK Z KOMISARIATU POLICJI W BARCINIE. NASZ GOŚĆ SPECJALNY PRZEPROWADZAŁ NAJMŁODSZYCH PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH ( ZEBRĘ)  PRZY SZKOLE I PRZEDSZKOLU.

POLFINEK ODWIEDZIŁ MŁODSZE KLASY I OPOWIEDZIAŁ O PRAWIDŁOWYM  PRZECHODZENIU PRZEZ ULICĘ. WSZYSTKIE PRZESTROGI  DZIECI ZAPAMIETAŁY I TERAZ BĘDĄ PRZECHODZIĆ TYLKO PO PASACH!

1090    1091   1092


ROK SZKOLNY 2016/2017


ZAWODY STRZELECKIE

   W dniu 17 marca 2017r. po raz kolejny w Kościelcu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora Szkoły. Podobnie jak ostatnio uczniowie naszej szkoły zdobyli trzecie miejsce. Gratulujemy: Jagodzie Pawlak i Dominikowi Nowakowskiemu!
 
1156  1157  1158

ZAWODY STRZELECKIE

   W dniu 7 grudnia 2016r. w Kościelcu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli trzecie miejsce. Super snajperzy to: Jagoda Pawlak, Klaudia Pawlak i Dominik Nowakowski. Młodzi strzelcy na codzień trenują na strzelnicy w Bractwie Kurkowym w Piechcinie.

Gratulujemy!!!

1127  1128  1129


MISTRZOSTWA POWIATU ŻNIŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

   18 października 2016r. odbyły się już drugie w tym roku szkolnym zawody w biegach przełajowych.

Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie reprezentowały dwie drużyny. Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej w składzie: Bartłomiej Marciniak, Bartosz Salamon, Jędrzej Gościński, Olivier Kubiak, Olivier Lewandowski, Dominik Wojciechowski, Norbert Szulc i Jakub Zalewski zajęła IV miejsce w powiecie żnińskim. Należy dodać, że tylko Bartłomiej Marciniak, tegoroczny finalista wojewódzki indywidualnych biegów przełajowych i startujący mimo kontuzji Bartosz Salamon byli uczniami klas VI, pozostali zawodnicy to chłopcy młodsi, którzy musieli zmierzyć się z bardziej doświadczonymi rywalami.

 Drużyna dziewcząt gimnazjum  zajęła miejsce III. Rywalizacja dziewcząt była jeszcze bardziej zacięta, do szóstej zmiany dziewczyny prowadziły. Niestety musiały oddać dwa pierwsze miejsca bardziej doświadczonym koleżankom z klas sportowych z gimnazjum w Żninie i Barcinie. Skład sztafety dziewcząt: Jagoda Pawlak, Klaudia Pawlak, Patrycja Karmolińska, Oliwia Słodkowska, Wiktoria Bojko, Agata Gąsior, Julia Gajb, Marta Jakubowska, Kamila Pawlicka, Julia Krajewska oraz Zuzanna Grzeszak i Jagoda Ciężka, które gotowe na rezerwie zagrzewały koleżanki do walki.

Wszystkim biegaczom gratulujemy i dziękujemy za walkę w duchu sportowym !!!

Ewa Pęziak i Magdalena Kwaśniewska

1118

 


MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

   11 października 2016r. na Boisku Orlika Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej Chłopców kl. IV-VI.  Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Salamon, Marcel Włodarek (4 bramki), Olivier Lewandowski(2 bramki), Kacper Chełminiak  (1 bramka), Igor Zielas, Norbert Szulc, Wiktor Filipiak, Kacper Ptak, Jędrzej Gościński (bramkarz) oraz Mateusz Nowak, który w wyniku kontuzji ręki musiał opuścić boisko już w pierwszej minucie rozgrywek. Opiekun drużyny p. Magdalena Kwaśniewska.

Grano systemem  „każdy z każdym”.

SP 1 Żnin- SP Łabiszyn  4:0

SP Rogowo- SP Piechcin  0:4

SP 1 Żnin - SP Rogowo   4:0

SP Łabiszyn - SP Piechcin  0:3

SP 1 Żnin - SP Piechcin 4:0

SP Łabiszyn  - SP Rogowo  4:0

Klasyfikacja końcowa

1.  SP 1 Żnin

2. SP Piechcin

3. SP Łabiszyn

4. SP Rogowo

SP 1 Żnin będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy.

1111 1112 1113 1114 1115 1116

1117

 


ROK SZKOLNY 2015/2016

ZAWODY STRZELECKIE

   W dniu 18.marca 2016r. w Kościelcu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce i tym samym powtórzyli ten wyczyn z ubiegłych lat. Super snajperzy to: Joanna Pawlak, Klaudia Pawlak i Karolina Rachwał. Młodzi strzelcy na codzień trenują na strzelnicy w Bractwie Kurkowym w Piechcinie.

1056

1053 1054 1055

 


ROK SZKOLNY 2014/2015 

FINAŁ MIEJSKI CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W SZUBINIE

21 maja 2015r. w Szubinie, już po raz ostatni w tym roku szkolnym, uczniowie ze szkół podstawowych wzięły udział w Czwartkach Lekkoatletycznych. Prawo uczestnictwa w Finale Miejskim mieli tylko ci uczniowie, którzy zgromadzili na swoim koncie 5 startów w całym cyklu imprez czwartkowych w tym roku szkolnym. Do finału zakwalifikowało się 17 uczniów z naszej podstawówki. Jak zwykle młodzież nie zawiodła. Najlepsi zostali nagrodzeni medalami, a niektórzy będą reprezentować naszą szkołę w Finale Ogólnopolskim w Łodzi o czym poinformujemy w najbliższym czasie.

Wyniki przedstawiają się następująco.

Martyna Nosek– 2. miejsce 60 m i 1. miejsce rzut piłeczką palantową

Mikołaj Jackiewicz-2. miejsce 300m

Nikodem Wojciechowski– 1. miejsce 1000m

Mateusz Tucholski– 2. miejsce 1000m

Igor Broda– 3. miejsce 300m

Jagoda Pawlak– 2. miejsce skok w dal

Kacper Smyk– 3. miejsce 60m

Marika Jabłońska– 3. miejsce 60 m

Serdecznie gratulujemy wyników i wytrwałości a najlepszym z najlepszych życzymy powodzenia w Finale!!!

Szczegółowe wyniki wszystkich rund do wglądu na http://www.czwartki.pl/wyniki.php

882 883

884

 


IDYWIDUALNE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW W LEKKOATLETYCE

21 maja 2015r. w Żninie, już po raz kolejny gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatowym.

Rywalizowano w konkurencjach biegowych (100m, 300m, 800m DZ 1500 CH) i technicznych (skok w dal, rzuty oszczepem i dyskiem, pchnięcie kulą).

Miejsca na podium wywalczyli:

Natalia Buczkowska – złoto – 300m i srebro – rzut oszczepem

Ewelina Pas – złoto - pchnięcie kulą

Joanna Pawlak – srebro - pchnięcie kulą

Klaudia Pawlak – brąz – 300m

Łukasz Sosnowski – brąz – skok w dal

Wiktor Sibiga – brąz – rzut oszczepem

  Natalia Buczkowska, Ewelina Pas, Joanna Pawlak, Julia Gajb, Klaudia Pawlak, Wiktor Sibiga i Łukasz Gąsior, wezmą udział w finale wojewódzkim w Świeciu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i już trzymamy za nich kciuki.

 878  879 880

881

 


    BIEGI PRZEŁAJOWE

       W Sztafetowych Biegach Przełajowych V miejsce w powiecie drużyna ; 

       Kukowski Krzysztof, Wiktorowicz Błażej, Łapiński Daniel, Zaleski Mikołaj,  

       Świtek Bartłomiej, Nowicki Filip, Sosnowski Łukasz, Pawlak Norbert,

       Sosnowski Łukasz, Gąsior Łukasz, Sibiga Wiktor, Nowicki Filip, Kukowski 

       Krzysztof, Pawlak Norbert, Orłowski Szymon, Steczyk Orłowski Szymon, 

       Gąsior Łukasz

 


SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

III miejsce w powiecie w siatkówce chłopców; Sosnowski Łukasz, Gąsior  

       Łukasz, Sibiga Wiktor, Nowicki Filip, Kukowski Krzysztof, Pawlak Norbert, 

       Orłowski Szymon, Steczyk Damian, Szydłowski Wiktor


SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

 2. miejsce w gminnych zawodach w siatkówce dziewcząt - Wiktoria Martwijczuk, Wiktoria Wiktorowicz, Natalia Buczkowska, Wiktoria Piekarska, Ewelina Pas, Wiktoria Smyk, Nicole Jarzynowska, Nicole Orłowska.


  ZAWODY STRZELECKIE

   W dniu 27. marca 2014r. w Kościelcu odbyły się zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego o Puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsce i tym samym powtórzyli ten sam wyczyn z ubiegłego roku.Super snajperzy to: Joanna Pawlak Klaudia Pawlak i Norbert Pawlak. Młodzi strzelcy na codzień trenują na strzelnicy w Bractwie Kurkowym w Piechcinie.

Gratulujemy!!!

843 844 845

846

 


MINI SIATKÓWKA W MAMLICZU

            13 stycznia 2015r. w Mamliczu odbyły się gminne zawody w mini piłce siatkowej. Wśród dziewcząt i chłopców rywalizowały po 3 zespoły. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Zespoły dziewcząt z SP1 Barcin i chłopców z Mamlicza awansowały na zawody powiatowe. Naszą szkołę reprezentowali tylko chłopcy zajmując 3. miejsce.  Skład drużyny:  Nikodem Wojciechowski, Hubert Nowacki, Jakub Wojtacki, Amadeusz Kwiatkowski, Kacper Buzalski, Dominik Nowakowski, Kornel Nowacki, Przemek Liśkiewicz, Mateusz Tucholski.

Dziewczęta     

SP 1 - SP Mamlicz [25:12], [23:25], [15:4] 2:1

SP1 - SP 2 [25:13], [25:15] 2:0

SP Mamlicz - SP 2 [25:18], [25:11] 2:0

Chłopcy

SP Mamlicz - SP Piechcin [25:21], [15:25], [15:10] 2:1

SP Mamlicz - SP 2 [25:19], [18:25], [15:8] 2:1

SP Piechcin - SP 2 [25:15], [825], [7:15] 2:1

803 804

805

 


 

DWA VII MIEJSCA SZCZYPIORNISTÓW

 Pierwsze zmagania naszych piłkarzy ręcznyc

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie
ul. 11 Listopada 5
88-192 Piechcin
telefon: +48 52 383 73 39; fax +48 52 38 37 229
e-mail: sekretariat_zps1@vp.pl