Archiwum  /  2011/2012  / 

21 kwietnia 2012r. odbył się II etap Gminnego konkursu Matematycznego. Aż 25 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum przeszło z sukcesem przez I etap, który odbywał się w naszej szkole 4 lutego i polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 zadań.Trudnością była możliwość wybrania kilku dobrych odpowiedzi w każdym zadaniu.

Finalistami zostali:

z kl IV-Marta Jakubowska, Julia Krajewska, Wiktoria Przygoda, Zuzanna Szykanowska,Tobiasz Wróbel i Przemysław Kalka

z kl V-Daria Broda, Kamil Kalka, Sandra Kwiatkowska, Eliza Mikołajczak, Kacper Mrozowski i Weronika Wójcik

z klVI-Zuzanna Kopczyńska, Milena Tomczak, Weronika Szykanowska, Aleksandra Kalka i Wiktoria Smyk

z kl I gimn.-Joacim Nowacki, Aleksander Jóźwiak i Gracjan Grzeszak

z kl II gimn.-Julia Płachta, Zuzanna Nosek,Wojciech Węclewski, Wioletta Tomczak

z kl III gimn.-Agnieszka Węclewska

II etap polegał na rozwiązaniu 5 zadań o wysokim stopniu trudności w ciągu 2 godzin.

Laureatkami zostały:                                                            laureatki

Milena Tomczak

Zuzanna Kopczyńska

Marta Jakubowska

Zuzanna Nosek


GRATULUJEMY !!!

 

 

 


NASZA WERCIA

  11 kwietnia 2012 r. tuż po świętach wielkanocnych pojechaliśmy do Tuczna do państwa Kołodziejskich z życzeniami świątecznymi.Zawieźliśmy 3 wielkie worki z nakrętkami.Cieszymy się, że przynosicie tak dużo tych nakrętek.Weronika jest już po kolejnej operacji.Tym razem miała operację głowy.Dziewczynka czuje się dobrze,była bardzo szczęśliwa bo zawieźliśmy 5 kolorowych peruk ,które przymierzała z wielką radością.Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.Dziękujemy Elizie Mikołajczak. Weronice Wiśniewskiej, Sandrze Kwiatkowskiej i Natalii Buczkowskiej za przyniesione peruki.
        Państwo Kołodziejscy pozdrawiają wszystkich uczniów i pracowników szkoły oraz dziękują za Wasze dobre serca

 Wercia

Wercia

Wercia

 

Wercia

 

NASZA WERCIA MA NOWY WÓZEK
 

Do domu Weroniki zwieziono do tej pory około 4 ton plastikowych nakrętek. Dzięki Wam oraz innym dobrym ludziom można było kupić nowy wózek inwalidzki.
- Dziękuję wam bardzo za wszystko. I kocham was - wyznaje Weronika. Przesyła buziaczka.
Przypomnijmy: 4-letnia Weronika ma wrodzoną wadę kręgosłupa oraz wodogłowie. Nie chodzi. Rehabilitacja dziewczynki jest bardzo kosztowna.
Akcja jednak cały czas trwa. Teraz zbieramy pieniądze na aparat do chodzenia, który kosztuje aż 12,5 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc

331

Wizyta u Weroniki Kołodziejskiej w Tucznie

9 grudnia 2011 r. Weronika Kołodziejska z Tuczna miała 4 urodziny.Z tej okazji odwiedziliśmy dziewczynkę,zawieźliśmy 2 worki plastikowych nakrętek,prześliczny urodzinowy tort upieczony przez panią M.Kabacińską oraz prezenty przygotowane przez klasę Va,panią I.Grzeszak i panią L.Ławińską.Dziewczynka była zachwycona.Jesteśmy szczęśliwi z powodu tak dużego zaangażowania uczniów i mieszkańców Piechcina.W imieniu Weroniki i jej rodziców serdecznie dziękujemy.
 

301 302 303

306

Wizyta u Weroniki Kołodziejskiej w Tucznie

Dnia 6 października 2011 r. zawieźliśmy do Tuczna 4 worki nakrętek i mieliśmy możliwość poznać Weronikę.Przekazaliśmy pozdrowienia i życzenia zdrowia od uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i wdzięcznością Rozmawialiśmy o tym w co Weronika lubi się bawić i jak przebiega rehabilitacja.Obiecaliśmy że znowu ją odwiedzimy i przywieziemy nakrętki.
 

238

 239

240

 


Szkolny konkurs informatyczny: MISTRZ KOMPUTERA -  I etap

Dnia 26 marca 2012r.– poniedziałek o godzinie 1200, w stołówce szkolnej odbył się pierwszy etap konkursu informatycznego dla szkoły podstawowej: MISTRZ KOMPUTERA.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 5 i 6. Rozwiązywali oni test składajacy się z 30 pytań, test publikujemy poniżej. 

Test z konkursu informatycznego: MISTRZ KOMPUTERA

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 10 osób:

1. Zuzanna Kopczyńska 6A                                     6. Daria Broda 5A

2. Wiktoria Smyk 6B                                                  7. Milena Tomczak 6B

3. Aleksandra Kalka 6B                                            8. Mateusz Słowiński 6B

4. Weronika Szykanowska 6B                                 9. Kacper Mrozowski 5A

5. Weronika Wójcik 5A                                               10. Kamil Kalka 5A           


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

        15 marca 2012 r. niemal na całym świecie uczniowie rozwiązywali zadania w konkursie matematycznym "Kangur".

W województwie kujawsko-pomorskim z zadaniami postanowiło się zmierzyć prawie 20 tysięcy uczniów, w całym kraju - ponad 260 tysięcy a na świecie prawie 6 milionów.
 Konkurs ma długą tradycję, bo w tym roku odbywa się po raz dwudziesty pierwszy.Nasza szkoła uczestniczy w tym konkursie od samego początku.
Zadania w "Kangurze" są nietypowe, wymagają umiejętności matematycznego myślenia. Nie wystarczy tylko dobrze liczyć. Laureatów poznamy dopiero w maju.


W naszej szkole zadania rozwiązywało 22 uczniów:


  Szkoła Podstawowa

III kl.-A.Popielińska, A.Kwiatkowski, P.Liśkiewicz

IV kl.-W.Przygoda
V kl.-D.Broda,S.Kwiatkowska,W.Wójcik,E.Mikołajczak,K .Kalka
VI kl.-M.Michalak,Z.Kopczyńska,M.Tomczak,A.Kalka,W.Sz ykanowska

Gimnazjum

I kl.-K.Stawiszyńska,A.Jóźwiak,J.Nowacki,G.Grzeszak
II kl.-S.Zwolenkiewicz,W.Tomczak,J.Płachta,Z.Nosek

 kangur  kangur

kangur


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Dnia 5 marca 2021 roku w klasie 1 B odbył się konkurs, w którym dzieci prezentowały umiejętności czytelnicze. Było to duże wyzwanie, przecież dopiero poznały litery, a tu już trzeba było przeczytać zdanie, całe teksty. Emocje udzieliły się wszystkim. Do rywalizacji stanęło dwanaścioro dzielnych pierwszoklasistów. dzieci prezentowały fragmenty bajek, czytały wiersze, opowiadania. Wszyscy spisali się znakomicie, ale wsród najlepszych znaleźli się tacy, którym tego dnia szczególnie dopisało szczęście.

Oto lista lauteatów:

1 miejsce: Oliwka Lewandowska, Kamil Nowak

2 miejsce: Ola Zelek, Nikodem Maciejewski

3 miejsce: Ala Kędra, Bartek Marciniak


XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 stycznia 2012 r. odbył się XX Finał Wilekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

307

W akcję jak co roku włączyli się mieszkańcy Piechcina i okolic. Kwota jaką zebrano to 7.573,47 zł.

 

308   309   310   311   312  

314

"Siema"


„Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”


Dnia 9 lutego odbyło się spotkanie na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez młodych użytkowników. W pogadance wzbogaconej pokazem multimedialnym uczestniczyli uczniowie IV klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie – podopieczni pani Elżbiety Kubiak-Gaszyk.
Dzieci zostały poinformowane o udziale piechcińskiej biblioteki w kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”, której inicjatorami są Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft, a także, w związku z powyższym, o możliwości uczestnictwa w kursie „3…2…1 Internet” wykorzystujący kreskówki oraz inne formy edukacji przez zabawę. Morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca. Uczniowie zapoznali się również z zagadnieniami tegoż kursu: cyberprzemoc, kontakty online, ochrona prywatności, poszanowanie własności intelektualnej, a także uzależnienie od Internetu.
W dalszej części spotkania młodzi użytkownicy obejrzeli na projektorze multimedialnym krótką prezentację kursu „3…2…1 Internet”. Następnie kolorowali obrazki przedstawiające sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu.
W pogadance uczestniczyły 22 osoby, a na kurs zapisało się 13 uczniów.

 317  321 318
 319  320  322
 323  324  325

Zajęcia socjoterapeutyczne

13 listopada zakończyły się zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone od początku tego roku szkolnego przez p. Lilianę Wojciechowską.
Zajęcia finansowane były z budżetu Gminy Barcin.
W zajęciach brali udział chłopcy z klas II i III szkoły podstawowej.
Podczas spotkań dzieci m.in. uczyły się jak budować klimat bezpieczeństwa w grupie, zdobyły umiejętność wyrażania własnych uczuć, dostrzegania potrzeb innych, poznały znaczenie empatii. Kształtowały właściwe nawyki zachowań dotyczących radzenia sobie w szkole i w domu.
Ćwiczyły rozwiązywanie sporów, zwiększyły wiedzę o znaczeniu poczucia własnej wartości.
Przećwiczyły umiejętność przekazywania pozytywnego obrazu własnej osoby, sztukę odmawiania powiązaną z uzależnieniami.
Poznały sposoby radzenia sobie z własną złością i agresją.
Dzięki Urzędowi Miejskiemu w Barcinie chłopcy mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach nauki pływania na basenie w Barcinie, przeprowadzone przez instruktora nauki pływania. Jak również poznali techniki relaksacji w wodzie.
Dodatkową atrakcją zajęć był wyjazd do Kinomaxu w Inowrocławiu na film animowany „Mniam”, podczas którego uczyli się odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych.
Podczas spotkań dzieci otrzymywały podwieczorek w ramach dożywiania.

 289  290  292 288
 291  

294

 293  287

Halloween

W piątek, 28.10.2011 w naszej szkole Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.Lilianą Wojciechowską zorganizowali Halloween. Szkołą zawładnęły potwory, duchy, wiedźmy i inne strachy. Wszyscy przebrani otrzymali słodkości ufundowane przez Radę Rodziców oraz dodatkowo w tym dniu nie byli pytani.
Dziewiątka uczniów z klasy Va ( Weronika Wójcik, Eliza Mikołajczak, Daria Broda, Zuzanna Zielińska, Daria Kuflewicz, Konstanty Gaczkowski, Kacper Mrozowski, Hubert Kistowski, Wiktor Maciejewski), przygotowała pokój strachu, labirynt dla odważnych i inne atrakcje dla młodszych uczniów.
Emocji nie brakowało, z pewnością będzie co wspominać….
 

 270262 277263 278265 269 279  

276

271

 


Pasowanie uczniów  ZPS1

Dnia 10 listopada 2011r. w szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na pierwszoklasistów, przyjęcie do grupy wiekowej uczniów klas czwartych oraz pasowanie pierwszych klas gimnazjum na gimnazjalistów.

 

295   296   297


Sukcesy gimnazjalistów

Powiatowy konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym.
- etap gminny
Drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 2 w Piechcinie w składzie: Agnieszka Węclewska, Julia Płachta, Filip Miller odniosła zdecydowane zwycięstwo. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Węclewska.
- etap powiatowy
W zawodach powiatowych, które odbyły się 13 kwietnia w żnińskim starostwie, reprezentacja naszego gimnazjum zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji indywidualnej bezapelacyjnie zwyciężyła Agnieszka Węclewska.
Starostwo ufundowało pierwszym trzem drużynom i trzem najlepszym uczniom atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone w maju podczas sesji Rady Powiatu Żnin. Ponadto we wrześniu dla finalistów konkursu zorganizowana zostanie wycieczka do Warszawy. W programie zaplanowano między innymi zwiedzanie Gmachu Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Konkurs kuratoryjny z wiedzy o społeczeństwie.
W Regionalnym konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym organizowanym przez Sejmik Wojewódzki, Kuratorium Kujawsko-Pomorskie, UMK w Toruniu i Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wielki sukces odniosła uczennica naszego gimnazjum Agnieszka Węclewska. Agnieszka została laureatem konkursu zajmując IV miejsce. Decyzją kuratora została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z j. polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Ponadto Agnieszce przysługuje prawo kontynuowania nauki w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej.
Do konkursów uczniów przygotowywał Stanisław Murawski


 V Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Konkurs został zorganizowany przez Kuratorium Oswiaty w Bydgoszczy. Agnieszka Węclewska otrzymała tytuł finalisty konkursu. Przygotowywała ją polonistka pani Agnieszka Walendowska.

Agnieszka Węclewska brała również udział w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z geografii i języka francuskiego na szczeblu rejonowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Sukcesy uczniów klasy I B SP

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY O J.KORCZAKU:

1.miejsce-Alicja Kędra

2.miejsce-Ola Zelek

3miejsce-Oliwka Matelska

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

wyróżnienia-Ola Zelek,Alicja Kędra

ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU RELIGIJNEGO

wyróżnienie Alicja Kędra(ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO KONKURSU GMINNEGO)

KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY

WYRÓŻNIENI-Kamil Nowak,Nikodem Maciejewski,Ola Zelek,Oliwka Lewandowska,Bartek Marciniak,Ala Kędra

WYCHOWAWCA:M.LEWANDOWSKA Sukcesy uczniów z języka angielskiego w gimnazjum

Dominika Maciejewska, kl. IIIA,  Gimnazjum nr 2 w Piechcinie, 2011/2012
 
- etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
 
- półfinał XIV Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English is Easy" organizowanego przez I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

   Sukcesy uczniów klasy III B SP

   Karolina Słowińska i Przemysław Liśkiewicz - I miejsce w  Szkolnym  Konkursie Cichego Czytania uczniów klas III, 

   Karolina Słowińska, Aleksandra Kędra i Przemysław Liśkiewicz - III miejsce w Gminnym Turnieju Szaradziarskim w Barcinie (na 7 zespołów),

   Karolina Słowińska i Aleksandra Kędra - wyróżnienie w konkursie  plastycznym na świąteczną kartkę bożonarodzeniową,

Karolina Słowińska  - II   miejsce w szkolnym konkursie  plastycznym   pt.,, Janusz Korczak wśród dzieci”

Karolina Słowińska została czytelnikiem roku w filii biblioteki publicznej

Cztery dziewczynki z tej klasy od  września do stycznia przeczytały największą ilość książek spośród uczniów  klas I-III w szkolnej  bibliotece, są to: Aleksandra Kędra, Karolina Słowińska, Angelika Antos i Julia Orłowska

Klasa III B wyróżniła się najniższą absencją spośród klas I-III w I semestrze tego roku szkolnego

                                                                          Wychowawca: Justyna Michalak


SUKCESY UCZNIÓW Z PRZYRODY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody:
1.
Aleksandra Kalka 6B
2. Milena Tomczak 6B
3. Bartłomiej Świtek 6B

 


Konkurs poezji religijnej w Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie

W sobotę 22 października br. w Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej.

Powyższy konkurs wpisał się na stałe w tradycję szkół podstawowych gminy Barcin.
Zapoczątkowany został siedem lat temu w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie, gdzie impulsem do jego zorganizowania był Dzień Papieski oraz rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Rzymie.
Celem konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci wrażliwości na piękno otaczającej rzeczywistości oraz dostrzeganie wartości moralnych i duchowych w poezji o charakterze religijnym. Dzieci recytowały wiersze ks. Jana Twardowskiego.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 24 uczestników z czterech szkół podstawowych nr 1 i 2 z Barcina, Mamlicza oraz z Piechcina. Wśród zaproszonych gości uroczystość zaszczycili dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice.
Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych klas I-III i IV-VI.

Najwyżej ocenieni zostali: w młodszej grupie wiekowej – Daria Klecha z SP Mamlicz oraz w starszej grupie wiekowej – Nicole Jarzynowska z SP Piechcin.

Wyróżnienia przyznano Amelii Szewczak oraz Wiktorowi Maciejewskiemu z SP Piechcin.
W czasie obrad Jury wystąpił Zespół Harcerski „Iskierki”. Uczestnicy wesoło bawili się oczekując na werdykt.
Organizatorzy konkursu: Alicja Poturalska oraz Sławomir Zelek dziękując dzieciom za udział w konkursie szczególnie podkreślali , że wszyscy uczestnicy konkursu są jego zwycięzcami.
 

Sławomir Zelek

 

273

286

285

 


Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie
ul. 11 Listopada 5
88-192 Piechcin
telefon: +48 52 383 73 39; fax +48 52 38 37 229
e-mail: sekretariat_zps1@vp.pl