Archiwum  /  2010/2011  /  Sukcesy  / 

 


X GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III GIMNAZJUM


Dnia 28 kwietnia 2011 roku w Gimnazjum nr 2 w Piechcinie odbył się II etap w/w konkursu. Przystąpiło do niego 21 uczniów, którzy reprezentowali Gimnazjum nr 1 w Barcinie i Gimnazjum nr 2 w Piechcinie. Uczestnicy, którzy zdobyli największą ilość punktów w I etapie konkursu rozwiązywali test, który zawierał zadania leksykalno-gramatyczne oraz czytanie ze zrozumieniem. Po sprawdzeniu prac przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Radosław Furmaniak, klasa IIB, Gimnazjum w Barcinie
II miejsce – Aneta Pyzalska, klasa IIIG, Gimnazjum w Barcinie
III miejsce – Maciej Maciejczak, klasa IIIB; Ola Dreżewska, klasa IIA i Nicole Feliksiak, klasa IIIG; Gimnazjum w Barcinie.
Wyróżniono również : Bartosza Nowaka, IIF i Szymona Sobolewskiego IIID z Gimnazjum w Barcinie oraz Witolda Kopczyńskiego, IIIA z Gimnazjum w Piechcinie. Do wyróżnienia zabrakło tylko jednego punktu Dominice Maciejewskiej z klasy IIA i Krzysztofowi Stablewskiemu z klasy IIIA ( Gimnazjum w Piechcinie).
Na zakończenie roku szkolnego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie, natomiast uczniom, którzy zajęli najwyższe lokaty oraz wyróżnionym zostaną wręczone nagrody rzeczowe.
W tym samym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa prac plastycznych poświęconych kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Prace wykonali następujący uczniowie:
SZKOŁA PODSTAWOWA: Gracjan Grzeszak (VIA), Kinga Kozłowska VIA), Klaudia Strzelecka (VIA), Marcelina Michalak (VA), Wiktoria Martwijczuk (VB), Bartek Kubiak (VIB), Olga Bigolas (VIB);
GIMNAZJUM: Joanna Dudek (IIA), Dominika Maciejewska (IIA), Agnieszka Węclewska (IIB), Marta Prusak (IIB), Małgorzata Poturalska (IIIC), Justyna Wróbel (IIIC).


I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, organizowaney dla uczniów szkół podstawowych powiatu żnińskiego.
Etap szkolny (SP Piechcin)

Etap szkolny dla klas IV-VI SP odbył się w dniu 22 marca 2011 roku, a dla klas I-III SP dzień później, tj. 23 marca 2011. Do etapu szkolnego w SP w Piechcinie zgłosiło się 16 uczniów z klas II-III SP oraz 28 uczniów z klas IV-VI SP. Uczniów przygotowały do konkursu i przeprowadziły etap szkolny dla klas IV- VI SP nauczycielki języka angielskiego: Magdalena Mikuła- Szweda i Marta Bortko, a dla klas I- III SP: Magdalena Mikuła- Szweda.
Najwyższe wyniki punktowe uzyskane według listy rankingowej w etapie szkolnym były podstawą do zakwalifikowania uczniów do finału. Ze Szkoły Podstawowej w Piechcinie zakwalifikowała się liczna grupa – 21 uczniów.

Lista uczniów, którzy po etapie szkolnym zakwalifikowali się do finału

KLASY II – III SP:
1. Julia Krajewska kl. III a
2. Julia Gajb kl. III a
3. Zuzanna Szykanowska kl. III a
4. Karolina Słowińska kl. II b
5. Marta Jakubowska kl. III a
6. Jakub Wojtacki kl. II a
7. Nikodem Wojciechowski kl. II a
8. Wiktoria Przygoda kl. III a
9. Magdalena Drzewiecka kl. II a
10. Oliwia Słodkowska kl. III a
11. Kacper Smyk kl. II a
12. Martyna Nosek kl. II a
13. Amadeusz Kwiatkowski kl. II
a

KLASY IV – VI SP:

1. Gracjan Grzeszak kl. VI a
2. Szymon Krawczyk kl. VI a
3. Milena Tomczak kl. V b 
4. Aleksandra Kalka kl. V b
5. Weronika Wójcik kl. IV a 
6.  Miłosz Zieliński kl. VI c
7. Aleksander Jóźwiak kl. VI a
8. Karolina Stawiszyńska kl. VI b

Finał konkursu (SP nr 2 w Barcinie)
Finał konkursu odbył się dnia 2 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Finaliści pisali test leksykalno- gramatyczny. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas II- III SP oraz 8 uczniów z klas IV- VI SP. Ostateczne wyniki konkursu zostały ustalone tylko w oparciu o punkty uzyskane w finale. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci także nagrody rzeczowe. Opiekunami uczniów z naszej szkoły podczas konkursu w Barcinie były nauczycielki: Magdalena Mikuła- Szweda i Klaudia Jóźwiak. Nasi uczniowie osiągnęli ogromne sukcesy i zajęli wysokie miejsca rywalizując z innymi uczniami z powiatu żnińskiego.
Laureaci I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego (z naszej szkoły)

Klasy I-III SP:
II miejsce - Julia Gajb (kl. III a)
III miejsce – Julia Krajewska (III a) i Karolina Słowińska (II b)

Klasy IV-VI SP:
I miejsce – Szymon Krawczyk (kl. VI a)
II miejsce – Gracjan Grzeszak (kl. VI a)


 

X Powiatowy konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym

Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Żninie. Na szczeblu gminnym – organizatorem był Urząd Miasta w Barcinie – zdecydowanie pokonali swoich kolegów z Gimnazjum nr 1.
Zwyciężyła drużyna w składzie: Witold Kopczyński, Weronika Chlebek, Agnieszka Węclewska. Drugie miejsce zajął zespół reprezentowany przez Paulinę Czyżewską , Krzysztofa Stablewskiego i Przemysława Staniszewskiego. Nagrody dla zwycięskiej drużyny – wysokiej klasy aparaty fotograficzne – ufundował Urząd Miasta.

Witold Kopczyński, Weronika Chlebek i Agnieszka Węclewska reprezentowali Gminę Barcin w Konkursie na szczeblu powiatowym. Finalistów powitał sam Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk. Piechcińscy gimnazjaliści w bardzo silnej konkurencji zajęli drugie miejsce. Nagrody dla trzech pierwszych drużyn zostaną wręczone na majowej sesji Rady Powiatu Żnin. Dodatkową atrakcją dla finalistów konkursu, ufundowaną przez Starostwo Powiatu, będzie wycieczka do Warszawy. W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie Gmachu Sejmu oraz Centrum Techniki „ Copernicus ‘’.

„ Barcin, moje miasto – moja mała Ojczyzna ‘’

W konkursie organizowanym przez Publiczną Bibliotekę w Barcinie oraz Urząd Miasta również brali udział uczniowie ZPS nr 1. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu gminy. Konkursowicze, gorąco oklaskiwani przez licznych gości z Burmistrzem Barcina Michałem Pęziakiem, wykazali się bogatą wiedzą historyczną, samorządową i z dziedziny kultury Barcina oraz powiatu żnińskiego. W dziesiątej jubileuszowej edycji Konkursu bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Piechcinie w składzie : Wioletta Tomczak, Sara Zwolenkiewicz i Paulina Czyżewska.
 


 

Szkolny mistrz ortografii

Do walki o tytul szkolnego mistrza ortografii stanęlo 18 dzielnych uczniow klas IV-VI. Wyposażeni w wiedzę z zasad ortografii, umiejętność odnajdywania się w labiryncie pulapek, pelni nadziei przystąpili do pisania tekstu. Oj, nie bylo latwo! Oto fragment:

"Pasją Grzegrza, mężczyzny o nieujarzmionej wyobraźni,byly wojaże. Chociaż rozróżnial poludniki od równoleżników, postanowil zajrzeć do poważnych żródel. Uważal, że trzeba poszerzać horyzonty umyslowe...."

Panie Malgorzata Lewandowska, Alicja Poturalska i Anna Sibiga nie mialy żadnych wątpliwości, że wybrany przez nie tekst jest na miarę mistrzów.
Do gminnego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
 

  1. Daria Broda IVa,
  2. Gracjan Grzeszak VIa,
  3. Szymon Krawczyk VIa,
  4. Jessica Slodkowska Vb,
  5. Weronika Szykanowska Vb.

Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy dziękują p. dyrektor Katarzynie Marciniak za profesjonalne sprawdzenie prac.


 

Konkurs gwary pałuckiej

            NICOLA JARZYNOWSKA zakwalifikowała się do etapu powiatowego, dyplom za udział;


 

Dnia 23 października 2010r. w Szkole Podstawowej odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, przygotowany przez Alicję Poturalską, Małgorzatę Lewandowską i Sławomira Zelka.

         Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci wrażliwości na piękno otaczającej rzeczywistości, krzewienie uczuć religijnych i dostrzeganie wartości moralnych i duchowych w poezji o charakterze religijnym wśród dzieci         klas I –III i uczniów klas IV – VI.

Efekty konkursu przedstawiają się następująco:                                                                    149

W kategorii klas I – III, drugie miejsce zajęła Agata Popielińska z kl. II a.

W kategorii klas IV – VI, pierwsze miejsce zdobyła Nicole Jarzynowska z kl. V b.

                                            wyróżnienie z kolei przyznano Aleksandrze Kalkaz kl. V b.


 

WItek Kopczyński 15.01. 2011 r. brał udział w etapie rejonowym 8 regionalnego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym i został pierwszym  jego finalistą. Finał konkursu odbędzie się 15.03. w Toruniu.
Organizatorami konkursu są :
Sejmik woj. Kujawsko-pomorskiego, kuratorium kujawsko-pomorskie oraz rektorzy uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku


 

WItek Kopczyński został finalistą  8 regionalnego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym, który odbył sie w Toruniu. Ucznia przygotowywał Stanisław Murawski.


 


Sukcesy sportowe dziewcząt SP 2010/2011, I semestr

1. Indywidualne Biegi Przełajowe


      Martwijczuk Wiktoria – I m w gminie, IV w powiecie, udział w województwie
      Strzelecka Klaudia – II m w gminie, V w powiecie, udzał w województwie
      Kozłowska Kinga – III m w gminie, VII w powiecie
     Smyk Wiktoria – IV m w gminie, VIII w powiecie


2. Sztafetowe Biegi Przełajowe

    I m w gminie, I m w powiecie, XIII w województwie: Martwijczuk Wiktoria, Piekarska Wiktoria, Smyk Wiktoria,   Wiktorowicz Wiktoria, Kozłowska Kinga, Strzelecka Klaudia, Broda Klaudia, Wypychowicz Patrycja, Karmolińska Iza, Szczepaniak Marta, Ciężka Natalia, Kruszyńska Oktawia


3. Mini piłka ręczna

  I m w gminie, I w powiecie, IX w województwie:
Martwijczuk Wiktoria, Piekarska Wiktoria, Smyk Wiktoria, Wiktorowicz Wiktoria, Kozłowska Kinga, Strzelecka Klaudia, Broda Klaudia, Wypychowicz Patrycja, Karmolińska Iza, Szczepaniak Marta, Ciężka Natalia, Witkowska Kinga, Wiśniewska Weronika, Buczkowska Natalia


4. Mini piłka siatkowa

  I m w gminie, III w powiecie:
Martwijczuk Wiktoria, Piekarska Wiktoria, Smyk Wiktoria, Kozłowska Kinga, Strzelecka Klaudia, Broda Klaudia, Wypychowicz Patrycja, Karmolińska Iza, Ciężka Natalia, Witkowska Kinga


5. Turniej p.recznej z okazji 50 – lecia szkoły

  I m w gminie:
Piekarska Wiktoria, Smyk Wiktoria, Kozłowska Kinga, Strzelecka Klaudia, Broda Klaudia, Wypychowicz Patrycja, Karmolińska Iza, Szczepaniak Marta, Ciężka Natalia, Budzewicz Oktawia


Opiekunką dziewcząt jest Ewa Pęziak.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie
ul. 11 Listopada 5
88-192 Piechcin
telefon: +48 52 383 73 39; fax +48 52 38 37 229
e-mail: sekretariat_zps1@vp.pl