Archiwum  /  2010/2011  /  Wydarzenia  / 

Turniej rycerski

Dnia 4 maja o godz. 18.00 odbył się turniej rycerski, który był realizowany zgodnie z czterema zadaniami zdobywania tytułu Drużyny Grunwaldzkiej.

Turniej został zorganizowany przez drużynę harcerską ze Szczepu Zdzisławy Bytnarowej w Piechcinie, tj. Drużynę Harcerską im. Tadeusza Zawadzkiego (Orszy-Broniewskiego). W turniej brały udział wszystkie drużyny harcerskie ze Szczepu oraz towarzyszyły młodsze gromady zuchowe, które dzielnie wspierały zawodników podczas wykonywanych konkurencji.

Turniej składał się z wielu konkurencji sportowych z elementami wiedzy i umiejętności rycerskich. Harcerze przybrali postać rycerzy oraz białogłowych, co oddawało pełną atmosferę bitwy pod Grunwaldem. Nie zabrakło strzelania z łuku, przeciągania liny i prezentacji chorągwii.

Zwycięzcą turnieju została nasza drużyna, która dała z siebie wszystko, nawet nasza drużynowa dzielnie stawała w szranki z młodszymi  od siebie. Harcerze biorący udział w rywalizacji otrzymają sprawność rycerską.

Gratulacje i podziękowania otrzymali druhowie organizujący turniej: Justyna Grobelska, Dagmara Martwijczuk, Krzysztof Stablewski i Przemek Staniszewski.


Beatyfikacja Jana Pawła II

Dnia 27 kwietnia odbyła się uroczystość słowno-muzyczna poświęcona beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczystość ta zorganizowana została przez harcerzy i zuchów naszej szkoły pod kierunkiem druhny Małgorzaty  Lewandowskiej i Anny Sibiga.


 

Zachęcamy do czytania książek

Uczniowie klasy 5 B postanowili przekonać dzieci z przedszkola, ze czytanie jest bardzo ważnym elementem życia. Wraz z panią Małgorzatą Lewandowską zaprosili przedszkolaków do Biblioteki Publicznej na spotkanie. Dzięki uprzejmości kierownik pani Marioli Zelek, biblioteka zamieniła się w salę rozpraw.

Obrońcy udowodnili, że „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ja lubi, doradcę ma i przyjaciela”.

W sądzie nad książką udział wzięli:

Nicola Jarzynowska – sędzia

Weronika Szykanowska – obrońca

Milena Tomczak – oskarżyciel

Wiktoria Martwijczuk – książka

Wiktoria Smyk – kaseta

Wiktoria Piekarska – komputer

Aleksandra Kalka – bibliotekarka

Filip Nowicki – strażnik

Jagoda Orzechowska – narrator

Jesica Słodkowska – dziecko

Ponowna rozprawa odbędzie się w środę 11 maja dla uczniów szkoły podstawowej.

Czy liczba czytelników wzrośnie? Zobaczymy.


 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  - eliminacje powiatowe

Dnia 20 kwietnia o godz. 1000 w Lubostroniu odbędą się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza szkołę będzie reprezentował Jarosław Jach z gimnazjum, który w eliminacjach gminnych zajał 3 miejsce w swojej grupie wiekowej.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.


197                                                  Egzamin gimnazjalny

W dniach 12.04.2011, 13.04.2011, 14.04.2011 r. przeprowadzone zostaną w naszej szkole egzaminy dla III klas gimnazjum
 Egzamin ten sprawdza umiejętności międzyprzedmiotowe, uwzględniając powiązania między różnymi dziedzinami wiedzy. Zdawany jest w trzech częściach:
- pierwsza obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, czytelniczą i medialną, europejską, kulturę polską na tle tradycji śródziemnomorskiej;
- druga obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską, obronę cywilną;
- trzecia obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski); do tej części egzaminu uczeń (słuchacz) przystępuje z języka, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.


Działania Samorządu Uczniowskiego w I semestrze

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego
 • Wybory Opiekuna RSU i Rzecznika Praw Ucznia.
   
 • Organizowanie zebrań i spotkań.
   
 • Uporządkowanie izby patrona i odświeżenie materiałów tam zebranych.
   
 • Włączenie się w przygotowanie i w przebieg uroczystości z okazji 50-lecia szkoły.
   
 • Zorganizowanie seansu filmowego w Halloween.
   
 • Zorganizowanie Szkolnego Konkursu Karaoke.
   
 • Zorganizowanie i przeprowadzenie WOŚP.
   
 • Pomoc w przygotowaniu zabawy charytatywnej dla dorosłych w szkole.
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie
ul. 11 Listopada 5
88-192 Piechcin
telefon: +48 52 383 73 39; fax +48 52 38 37 229
e-mail: sekretariat_zps1@vp.pl